"Incest"

26. května 2012 v 15:36

Incest
Incest (z latinského incestus - nečistý, hříšný) je sexuální aktivita mezi blízkými příbuznými . Incest je a byl v naprosté většině současných i historických kultur považován za tabu a zakázán. Naopak u přírodně (prvobytně pospolně) žijících kmenů je incest poměrně častou praktikou, která je však i tu často společensky upravována a regulována. U našich biologických předchůdců šlo - a u většiny primátů jde - o běžný a přirozený jev (zde je však na místě užívat spíše výrazu . Přesná definice tohoto termínu je však v různých kulturách různá, protože se liší i definice výrazů "sexuální aktivita" a "blízký příbuzný". V některých kulturách se blízký příbuzný definuje jen porodem, v jiných se mezi blízké příbuzné považuje i dítě adoptované nebo získané sňatkem, podle šárie i osoba kojená stejnou ženou.

K incestu může dojít jak mezi sourozenci, tak mezi rodičem a jeho potomkem. Může se udát mezi osobami různého i stejného pohlaví.

Ve většině národůzápadní civilizace a v jimi kolonizovaných národech je poměr mezi blízkými pokrevními příbuznými zločinem , i když i zde se definice blízkosti mění. V některých, jako například v Česku, jde o závažný žalovatelný testný čin , v jiných je to jen přečin s mnohem méně vážnými důsledky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama